Origamidekor

Japonya'nın kadim origami sanatı Türkiye'de modern dekorasyonla buluşuyor. Malzemelerden kullanım alanlarıyla faydalarına kadar yararlı bilgiler, bizzat uygulayabileceğiniz yaratıcı fikirler, origami modellerinin fotoğraflı veya videolu yapılışları, dekorasyon önerileri ve daha neler neler! Origami öğrenmek için kurs, atölye ve dersler, sofra ve vitrin düzenleme, etkinlik (event, nişan, düğün) dekorasyonu, özel günler için sevdiklerinize hediye fikirleri; hepsi Origamidekor'da sizleri bekliyor.

Ev ve Ofis Dekorasyonunuzda Origami

Sadece Origamidekor'da bulabileceğiniz bir origami tablo, solda kusudama sakura buketi ve sağda origami ortancalar.
Bir yeri süslemek anlamına gelen dekorasyon, hayatımızın vazgeçilmez, kaçınılmaz ama bir o kadar da keyifli bir parçası. Evinizde, tek tek odalarınızda, ofislerde, ofis masanızda kendi zevklerinize uygun dekorasyon ürünlerinin her zaman yeri var.

Dekorasyon malzemeleri arasında ahşap, plastik, cam, beton ve metal sıklıkla anılsa da kağıdın bu alana girmesi, en azından Türkiye için, yeni sayılır. Origami ise çok daha yeni ve bir o kadar nadir. Hala daha etkinlik tasarımları veya vitrin düzenlemeleri gibi daha “geçici” olarak tercih edildiğini görüyoruz.

Halbuki, origami için konuşursak, her bir parça bir sanat eseri niteliğinde olan el yapımı dekor ürünler söz konusu. Origami dekorlar hem göze hitap edebilir hem de gerektiğinde kişiselleştirilebilir. Ayrıca, kağıt düşündüğünüz kadar dayanıksız bir malzeme değil, özellikle de origami amacıyla defalarca katlandığında.

Yine de evinizi ve ofisinizi dekore edeceğiniz ürünleri sağlamlaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Örneğin, çerçeveli ürünlerimiz dış etkenlere karşı korunurken uzun süre duvarlarınızı süsleyecek. Parçaları tek tek yapıştırılan 3D origami ürünlerini elinize aldığınızda biblolardan farkı olmadığını göreceksiniz.

İlerleyen zamanlarda tek tek odalarınız ve ofis masalarınız için özel önerilerimiz olacak. O yüzden Origamidekor’u takipte kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.