Origamidekor

Japonya'nın kadim origami sanatı Türkiye'de modern dekorasyonla buluşuyor. Malzemelerden kullanım alanlarıyla faydalarına kadar yararlı bilgiler, bizzat uygulayabileceğiniz yaratıcı fikirler, origami modellerinin fotoğraflı veya videolu yapılışları, dekorasyon önerileri ve daha neler neler! Origami öğrenmek için kurs, atölye ve dersler, sofra ve vitrin düzenleme, etkinlik (event, nişan, düğün) dekorasyonu, özel günler için sevdiklerinize hediye fikirleri; hepsi Origamidekor'da sizleri bekliyor.

Origami Temelleri 1: Uçurtma Temeli

Modellere başlamanız için gereken origami temellerinden bahsetmiştim. Bu modellerin yapılışlarını tek tek inceleyeceğimiz yazıların ilkiyle başlayalım: uçurtma temeli.
Öncelikle, istediğiniz boyutta kare bir kağıt alın veya dikdörtgen bir kağıttan kesin.

1. Adım

Tek bir köşegeni vadi katlaması olarak katlayın. Bu terimleri öğrenmek veya hatırlamak için bu yazıya göz atabilirsiniz.

2. Adım

Ortada oluşan çizginin karşısındaki köşelerden birini alıp köşeye getirin. Aşağıda kalan köşeyle birlikte düzgün bir üçgen katlayın. Kesin katlamadan önce tam ayarladığınızdan emin olun.

3. Adım

İkinci adımı diğer karşı köşe için de tekrarlayın. Düzgün katlamaya yine dikkat.

Sadece üç adımda uçurtma temeliniz hazır!
* Uçurtma temelini bütün köşelere uygulamanız da mümkün. Sonuçta elinizde şöyle bir şekil olacak:

İpucu

Unutmayın, katları ne kadar düzgün katlarsanız buradan yola çıkarak yapacağınız model de o kadar düzgün olur. Acele etmeden, sakin sakin... Katlara gereken zamanı ayırın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.