Origamidekor

Japonya'nın kadim origami sanatı Türkiye'de modern dekorasyonla buluşuyor. Malzemelerden kullanım alanlarıyla faydalarına kadar yararlı bilgiler, bizzat uygulayabileceğiniz yaratıcı fikirler, origami modellerinin fotoğraflı veya videolu yapılışları, dekorasyon önerileri ve daha neler neler! Origami öğrenmek için kurs, atölye ve dersler, sofra ve vitrin düzenleme, etkinlik (event, nişan, düğün) dekorasyonu, özel günler için sevdiklerinize hediye fikirleri; hepsi Origamidekor'da sizleri bekliyor.

Sonbahara Yumuşak Geçiş Yapmanızı Sağlayacak Bir Kağıt Deseni

Bir yandan origami kağıt desen çeşitliliğine katkıda bulunmak, diğer yandan da Adobe Illustrator'da yeteneklerimi geliştirmek için giriştiğim yolda istediğim kadar mesafe kat edemedim ama bu sefer değişik bir denemeyle karşınızdayım.
Annemin resim yeteneğini origami tablo modellerimizden tanıyorsunuz. Onun siyah beyaz çizim yeteneğine da göz koydum ve fotoğraflarda kullanabileceğim kara kalem çalışmalar istedim. İlk yaptığı tüyleri görünce "Bunları bilgisayar ortamına aktarsam nasıl olur?" diye düşünmeden edemedim.
Gerçekten de düşündüğüm kadar keyifli işler ortaya çıktı. Anlayacağınız üzere, bu sefer desende şablonda bulunan şekiller değil orijinal el çizimleri var.
Siyah beyaz versiyon: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1K3pAm8OXWl3c8Sk8NmYvs-JfRfD3F38n
Renkli ve arka planlı versiyon: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1K3pAm8OXWl3c8Sk8NmYvs-JfRfD3F38n
Güzel günlerde kullanmanız dileğimle!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.